| Florin275 a întrebat:

Salutari TPU.
Am achiziționat recent o motocicleta și e o situație mai incalcită...
A fost adusa in Romania, prima persoana care a avut-o în România nu a declarat-o la primărie ca fiind a lui pentru ca a vandut-o rapid, a doua persoana urma sa o declare însă a apărut ceva și a trebuit sa o vândă din motive personale, iar acum o am eu...de când a fost adusa în România nu a fost declarata însă la primărie mi s-a spus ca nu o pot declara eu fără stampila de la organele fiscale ale fostului propietar..Am contractele între proprietarii vechi și ultimul respectiv cu mine de ce nu ar merge, ar trebui sa ma apuc sa caut ultimul propietar de origine Germana care a fost pe acte?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu inteleg, de ce dau bani unele persoane pe bunuri (imobile, vehicule, etc.) caror acte lipsesc (partial sau chiar integral).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a mincat in fund sa i ti iei o rablă pe care nu o poti folosii aici in țară, cit ai dat pe ea? O sa o vinzi si tu exact cum au vindu to si ceilalti, nu gaseai aici in Romania motociclete? Ti a trebuit neaparat din Germania?