| alexeialexe01 a întrebat:

Buna! Ce stiti despre agentia First models (Iasi)? Este serioasa? Este inselatorie? orice detalii m-ar ajuta, multumesc.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te incurajez sa ramai cu planurile legate de facultate fiindca orice tine de modelling este shady af si nu merita, risti sa te expui unei industrii cat se poate de negre si periculoase pentru tinere fete si femei.Nu te lasa pacalita de aparentele glam si de faima pe care ti-o inspira conturile de Instagram.

| ioana748 a răspuns:

Daca ti se cer bani pentru foto sau cursuri, nu este ceea ce trebuie.

| MistarGoGu a răspuns:

Pasul 1. Cauti datele firmei la Registrul Comertului *( pe net inclusiv ) ListaFirme.ro
Cauta pe Google : cod CAEN agenție modelling este un cod de 4 cifre daca au acest cod pentru obiectul de activitate este o.k
O firma cu vechime de 4-5 ani in domeniu arată ceva seriozitate
O agenție SERIOASA NU iti cere bani pentru sedinta foto, book foto sau alte chestii! Ei sunt platiti de clienti sa le furnizeze modele pentru prezentări sau evenimente!
Fa un pic pe detectivul vezi ce găsesti!