| led24 a întrebat:

Salut, daca e sa te sune pentru un interviu de angajare cand te suna?

am aplicat la bardi auto de miercuri după-masă si mi-a venit un mail cum ca o sa ma sune daca vrea sa vin la interviu si de aia intreb ca nu știu daca sa mai astept sau nu

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Mailul ala iti confirma ca te-au luat in evidenta, dupa ce mai multi candidati depun CV-urile, resursele umane fac o selectie dupa ce au nevoie si candidatii selectati vor fi sunati si programati sa vina la interviu.

Pe scurt ai fost luat in evidenta, dar nu e obligatoriu ca or sa te sune, daca mai ai locuri unde poti depune CV, depune, nu te opri in nadejdea lor ca te vor suna si chiar si asa, nu stii daca vei lua interviul.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din nefericire, foarte multi angajatori sunt nesimtiti si nu vor mai suna deloc, desi ar fi de bun simt sa iti comunice ca apreciaza efortul dar ca esti respins pentru postrul respectiv.Cum spuneam, prea putini sunt oameni care valoreaza timpul tau.Strategia cea mai buna este sa aplici si sa mergi la cat mai multe interviuri.Succes!

| ioana748 a răspuns:

Incearca sa aplici in cat de multe parti poti.
De obicei te suna cam la cateva zile, o saptamana, daca chiar vor sa te cunoască.
Ideal sa mergi la mai multe interviuri, desi nu este usor.
Multa bafta,

| Madaxo97 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, mie de obicei cand depuneam cv si mi se promitea ca "o sa va sunam noi", nu mai suna nimeni niciodată laughing. Acum tu stii daca merită sa aștepți dupa ei sa te sune sau nu, stai si tu 2, 3 săptămâni maxim si daca vezi ca nu te sună caută in altă parte job, nu sta numai in baza lor