| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

Am si eu o nedumirire. E vorba de iubita mea. Noi locuim in orase diferite, dar ne-am mutat impreuna. Totusi cand sunt cu ea, nu iese cu prietenele ei, ci doar cu mine. Insa cand mai vin in vizita acasa, iese incontinuu cu prietenele ei si ma simt oarecum ciudat fata de chestia asta... adica sincer nici nu prea stiu cum ar trebui sa ma simt sau ce sa o intreb legat de subiectul asta.

Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca v-ati mutat deja impreuna si este tot timpul numai cu tine, ce sens mai are sa "dezgropi mortii" cu ce se intampla in trecut, cand veneai sa o vizitezi si ea iesea cu prietenele?

Lasa trecutul ca nu-l poti schimba, doar apreciaza ceea ce ai acum si incearca sa nu mai starnesti scandal inutil, cu ce a fost in trecut.

| MaybeJustMe a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu prea inteleg despre ce vorbesti. E doar prezentul, niciun trecut aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Atunci despre ce vorebsti aici:

" Insa cand mai vin in vizita acasa, iese incontinuu cu prietenele ei "

Acasa, unde, la cine, odata ce mentioenzi ca vii in vizita...

| dullcat a răspuns:

Buna.Iubita ta este cumva o persoana cu fire predominant extrovertita care se incarca cu prezenta celor din jur? Daca mereu sta cu tine si nu ii place sa fie singura, nu vad nicio problema in preferinta ei de a iesi cu prietenele atunci cand tu te deplasezi acasa.Ai dori sa stea singura cuc? Tu cum te simti, mai exact? Iti faci griji in vreun fel? O poti intreba cum s-au distrat si atat? laughing

| MaybeJustMe a răspuns (pentru dullcat):

De fapt e chiar invers, e introvertita. Dar de ce nu iese si cand sunt acolo? Sau iesim toti?

| dullcat a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Am inteles.Pai nu stiu, i-ai propus vreodata sa iesiti toti? Adica, i-ai dat de inteles ca ti-ar placea sa le cunosti pe prietenele ei? Ea ii cunoaste pe prietenii tai?

| MaybeJustMe a răspuns (pentru dullcat):

Inca nu am adus asta in subiect, nu stiu cum ma simt fata de acest subiect, daca sunt deranjat si/sau de ce as fi, idk incerc sa inteleg de asta am intrebat aici sa am o alta perspectiva.
Pai eu nu am prieteni la ea in oras? si cat am fost aici la mine in oras am iesit toti.

| dullcat a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Pai atunci afla cum te simti si poarta o conversatie sincera cu ea.

| sofisis a răspuns:

Sincer mi se pare ciudat. Poate nu vrea sa te prezinte prietenelor ei