| Deeaeco a întrebat:

Buna ziua, am un bichon maltez în vârstă de un an.Ieri am fost la tuns, spălat cu el de când l-am adus acasă se tot linge in zona intima și pe lăbuțe, ce este de făcut? Va mulțumesc frumos

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la veterinar doar ce ai vrea sa i faci, sau lasa l sa se linga deoarece limba animalelor contine anticorpi si daca are o rana se va vindeca, deci lasa l in pace nu il stresa

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil nu ii place mirosul dupa toata sesiunea de rasfat? Dar nu e de speriat, produsele respective sunt safe pentru catei si pisici, tocmai fiindca acestea vor ajunge sa se linga, inevitabil, pe blanita si asa mai departe.

| Simpatic a răspuns:

De vazut daca are o iritatie ceva
de mers la un cabinet veterinar? doar daca se uita la catel nu cred ca se plateste sau ma insel?
in orice caz trebuie vazut de un specialist parerea mea

| Felissa13Eden a răspuns:

Posibil sa fie in calduri, cel putin catelusa mea asa facea.