| teryk a întrebat:

astăzi am uitat sa plătesc un produs in valoare de 50 de lei (ramasese in cos ) intr-un supermarket. ma opreste paznicul ma duce intr-o camera, îmi zice sa achit produsul sau altfel suna la politie. desigur ca l-am achitat, a facut o poza la bonul fiscal mi-a cerut doar numele si mi-a facut o poza cu produsul in mâna. Întrebarea mea este: mai pot păți ceva? dosar penal sau daca va aparea in cazier. rog seriozitate maxima deoarece sunt foarte speriată.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ti-a luat datele din cartea de identitate atunci nu o sa-ti faca plangere penala, asa ca n-o sa ai dosar penal si nici cazier judiciar.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca, de aceasta data, nu se va intampla nimic, fii sigura ca, la a doua repetare a povestii cu produsul uitat in cos si neplatit la acelasi supermarket sau la altul, te vei procopsi cu dosar penal--- ai fost fotogafiata!

| tudorvolcano a răspuns:

În Occident lăsai produsul acolo și mergeai înainte. La urma urmei dacă ți-ai plătit produsele și-ai uitat unul în coș, nu văd de ce să fii acuzat de furt.
Cred că acel paznic și-ar fi meritat un picior în fund.

| Kostzy a răspuns:

Nu o sa patesti absolut nimic.