| 1Truth a întrebat:

Cum putem monetiza conținutul pe tiktok?
Cum această monetizare poate fi încasată, persoană fizică sau firmă!?
Știu că creatorii de conținut au obligația să declare sumele obținute și să plătească impozit pe venit și contribuții la stat. De asemenea, influencerii trebuie să declare și produsele primite gratuit în cadrul unei campanii de promovare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tiktok nu e monetizat in Ro.

| Alexalex1000 a răspuns:

Salut, in Romania nu poți monetiza contul dar poți face bani din meciuri. Daca vrei sa l monetizezi sa faci bani din vizualizări poți in Germania, și din vizualizări nu plătești impozite si contribuții la stat