| Bogdi12450000000 a întrebat:

Salutare,
Recent am auzit cateva povesti cum ca ar exista multe "restaurante" in apartamente(discut de cei cu autorizatie dsp).De exemplu pentru un business cu inghetata(exclusiv prin glovo/bolt) as putea sa primesc autorizatie? Mentionez ca stau la bloc(aparatul nu face galagie aproape deloc).

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru "afacerile" din apartamente este nevoie pe langa altele si de semnaturile asociatiei de proprietari

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o tonă de autorizații pentru comercializarea de alimente.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea dacă sunt de acord colocatarii. Glovo, Bolt cu sute de deplasări pe zi, tu ai fi de acord cu deranjul?