| lakesan a întrebat:

Salut, am o problema. Mi-am facut recent un card nou cam de 2 saptamani si tot imi ia aplicatia bolt bani fara aprobare in fiecare zi aproape. Sunt sume mari ce le ia. Primesc uneori si cereri de plata de 400 de lei tot de la bolt. Cardul nu il am pus pe nici o aplicatie mai ales pe bolt. Stie cineva ce pot face? Cei de la bolt au spus sa anunt politia. Mersi (BOLT.EU/S/2404271546 Tallinn Est ) Asta este mesajul la fiecare tranzactie

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Tu iti dai seama ca asta este din Estonia? Tallin e un oras de-al lor.
Tara aia unde totul se face de pe telefon, inclusiv voturile la alegeri. Asa ca, nu e greu sa fii fraudat. Iar daca acel card mai este si Revolut, e floare la ureche.
Trebuia sa blochezi totul de la inceput. Reclama imediat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai și în 2 săptămâni nu ai blocat cardul încă?

| lakesan explică (pentru suntserios):

Nu. daca il blochez iar trebuie iar sa imi fac alt card si este degeaba

| suntserios a răspuns (pentru lakesan):

Ee pai atunci lasă i sa îți ia banii