| Anonimus99911 a întrebat:

Salutare, sunt a 12-a, urmeaza sa dau bacul, sunt la profil MATE-INFO, dau la romana, mate si biologie, si ma astept la o medie destul de ok, zic eu in jur de 8.50, faza e ca nu stiu in ce directie sa o iau, la mate ma pricep, dar nu imi doresc sa aprofundez foarte mult pe viitor, ma gandeam la ASE, dar nu stiu unde, prima data la Management m-am gandit, apoi la Finante Banci si dupa Contabilitate. Sunt nehotarat, la poli sau la altceva in niciun caz, nu imi doresc sa tocesc pana la 25 ani pe banii parintilor si nici nu ma pasioneaza.Eu sunt mai autodidact si nici nu prea imi place munca in echipa, imi place sa fac totul pe cont propriu, sunt perfectionist si cand lucrez in echipa mereu mi se pare ca cel cu care lucrez nu face cum trebuie happy daca ati fi in locul meu pe care dintre cele 3 ati merge?
Vreau pareri doar de la persoane care au fost la ce am enumerat eu si pot sa isi dea cu parerea, nu frustrati care zic ca de la ASE mori de foame, de oriunde poti sa mori de foame, doar cei ce au terminat si in prezent lucreaza si sunt multumiti sau nu.

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca esti bun la matematica si la informatica, dai la contabilitate. Se castiga foarte bine, poti munci pe cont propriu, poti chiar sa-ti deschizi propria firma de contabilitate pe viitor, si iti faci programul cum vrei tu. Bine, prima data cand te angajezi la corporatii pe post de contabil, o sa fie restrictiv la program, dar dupa ce prinzi experienta si mai cunosti si oameni din anumite institutii, poti oricand sa-ti faci firma ta.

| Anonimus99911 explică (pentru StoicAnalysis):

La informatica nu ma pricep… Si la mate nu sunt vreun fruntas, sunt de un 8 si ceva in bac, fa ti tu o idee, sunt ok ce spui, dar am auzit ca e cel mai greu la contabilitate dintre astea. Ma mai gandesc