| pisica90 a întrebat:

Buna seara,as dori sa îmi fac o programare la unghii la o doamnă și nu știu cum să mă adresez, e prima oară când le fac

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca te-ai fi nascut ieri
„Buna ziua, doresc o programare la unghii".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti sa o suni sa o rogi daca te poate programa zilele acestea si daca te intreaba de unde ai numarul ei spui ca a recomanda to o clienta care este multumita de serviciile ei si sa vezi ca se va bucura, succes.

| Violleta2022 a răspuns:

Mama si tata nu ai?
Ei nu te-au invatat niciodata cum sa saluti si sa vorbesti cu cineva mai mare ca tine?
Asta este educatia parinteasca, care sa face acasa de catre parinti, incepand de la 2-3 ani.

| pisica90 explică (pentru Violleta2022):

Cucoană,daca nu ai ceva bun de spus, mai bine taci, de unde știi că sunt copil, îți asumi? aiurea

| pisica90 explică (pentru Violleta2022):

Nu am nicio pretenție, cu o poză de profil făcută în AI, și cu o adresare atât de aiurea, mare doamnă vorbește de educație când ea începe exprimarea cu "mamă și tată nu ai?"vai de capu vostru de "educați și cizelați".

| Violleta2022 a răspuns (pentru pisica90):

"acum 8 ore | pisica90 explică (pentru Violleta2022):
Cucoană,daca nu ai ceva bun de spus, mai bine taci, de unde știi că sunt copil, îți asumi? "

Daca nici macar sa te adresezi cuiva nu esti capabila, atunci este clar ca nu ai mai mult de 10-12 anisori, asta este logic, fiindca ai venit pe un forum ca sa ne interbi cum sa vorbesti cu o femeie...
Vai de capusorul tau, daca nici atat educatie nu ai primit de la parinti!

| Violleta2022 a răspuns (pentru pisica90):

Stai ca am gasit, vad ca ai doar 13-14 anisori, deci tot copilas mic esti.

Uite aici, declaratia ta pe forum:

"în 27 Decembrie 2023 | pisica90 a întrebat:
Salut, sunt clasa a 8 a și nu am înclinație spre nimic, ce sa fac?"

Mai fetita, pune mana serios pe carte si invata, ca ai lacune mari in educatie si mai lasa unghiile false de la anisorii astia, ca est mult prea mica sa imiti femeile adulte.
Tu chiar nu ai parinti sa te vada, sa te controleze si sa te educe?

| dullcat a răspuns:

Buna ziua.Doresc sa fac programare pentru o sedinta de manichiura.Multumesc.

| Hyperion7 a răspuns:

"Buna ziua, as dori sa fac o programare pentru unghii, daca se poate.Mulțumesc!"
Atât de simplu.

| CalinaXandra a răspuns (pentru Hyperion7):

Exact, și mai specifici ca e prima data și eventual sa fi pregătită cu un model anume dacă nu vrei doar manichiura simpla! Apoi te va îndruma doamna dacă ai nevoie de unghii cu gel, manichiura semipermanenta sau ce vrei tu sa îți faci. O zi bună

| Hyperion7 a răspuns (pentru CalinaXandra):

Nu îți trebuie o descriere pompoasă neapărat, pentru că femeia aia sigur a văzut de toate, iar dacă îi faci vreo declarație de dragoste, o să te trateze cum le tratează și pe celelalte, din fuga.
Timp=baniwinking

| CalinaXandra a răspuns (pentru Hyperion7):

Ai fost vreodată la unghii?
Eu am fost întrebata de către manichiurista mea toate aceste detalii și de fiecare data de astfel. Sa știe ce sa îmi facă și cât timp sa aloce programării!

| CalinaXandra a răspuns (pentru CalinaXandra):

"Timp=bani" stupid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună ziua, doamnă!
Imi puteți face copitechiura?

| Yasmin875 a răspuns:

Îi zici că ți-ar plăcea să ai unghii cu gel.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

"Buna ziua, am observat ca sunteti foarte priceputa la mancichiura si as vrea sa va intreb daca se poate sa fac si eu o programare zilele acestea, si m-ar interesa acest model.(optional pot sa spui si asta)
Multumesc anticipat."

| Simpatic a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Este frumos cum ai formulat dar este prea formal, dintre cei 4 din urmatorul link, tu ai fi cel care s-a reabilitat din acest video : https://www.youtube.com/watch?v=OJ8hCchu6os

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate, atunci sa scoata partea cu "Am observat ca sunteti foarte priceputa la manichiura".

| Simpatic a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Da,ar fi simplu si la obiect, exact ce trebuie in cazul de faţa