| lexy22 a întrebat:

Salut! Parul meu este buclat, deseori "frizzy". Ce ulei de par imi recomandati? (fara ingrediente care usuca precum alcool denat.) Am auzit recenzii bune despre Kerastase sau Wella Light. Merita investit in ele sau cunoasteti alte uleiuri cu un pret mai accesibil ce isi fac treaba la fel de bine? Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul este uscat"frizzy" de la folosirea excesiva a unui fier de par si a produselor cosmetice pentru par.

Un par atat de degradat nu se poate regenera, de aceea este important sa fie tuns cat ma scurt tocmai pentrua fi eliminat in intregime arasura, fiindca un par ars este un par mort, care nu se mai poate regenera nici cu uleiuri, nici cu tratamente, doar cu foarfeca.

Este primavara, deci taman bine pentru o tunsoare foarte scurta si un look nou, modern si tineresc.

| Alin7779 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bună! Nu reușesc să vorbesc cu dvs
Aș avea nevoie de niște sfaturi. Cum mă puteți ajuta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alin7779):

Pune-ti intrebarea pe forum si-ti voi raspunde!

| Alin7779 a răspuns (pentru Violleta2022):

Îmi place să dau limbi, dar prietena mea nu vrea să facă squirt în acel timp zice ca nu vrea pe fata mea. Să renunț?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alin7779):

La aceste intrebari poti afla rapsuns NUMAI de la fata/femeia cu care faci sex. Ea trebuie sa-ti explice ce vrea, cum vrea, de ce vrea sau nu vrea anumite pozitii fantezii sexuale. Decizia este a voastra, nu a altora.

| Alin7779 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ea nu vrea! Zice ca nu e normal! Tu ai face squirt pe soțul tău dacă ți-ar cere?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alin7779):

Nu te priveste pe tine viata mea intima!

| lexy22 explică (pentru Violleta2022):

Violeta, iti multumesc!
Alin, nu stiu cum sa-ti zic dar nu cred ca intrebarea ta e cea mai potrivita pentru categoria,, beauty and fashion"

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca doresti produse fara alcool cumpara direct un ulei de la orice plafar (iti recomand brandul Mayam, il gasesti la Dr.Max), sau cateva, si fa-ti tu un ser pe care il aplici cum doresti. Poti turna intr-o sticluta cu pipeta, ramasa de la alt produs.Eu asa procedez pentru a-mi hidrata varfurile si mi-e super usor sa dozez cateva picaturi in palma, apoi sa masez. Poti turna cu pipeta si la radacina picaturi pe ici pe colo, pentru un masaj binevenit.

Sfatul meu e sa incepi cu alea usoare, adica cel din samburi de struguri sau cel din caise, de exemplu, si abia apoi cu ale mai grele, adica uleiul de ricin, de masline, cocos etc. daca simti ca nu vezi nicio imbunatatire. Cele din urma pot ingreuna parul, e preferabil sa fie diluate cu alte uleiuri vegetale mai putin dense. Daca tu zici ca ai parul frizzy probabil va fi ok, daca il aveai fin ti-ar fi omorat tot volumul, ducand la ingrasare imediat.Pana la urma e vorba de trial and error.

| ioana748 a răspuns:

In Wella merita investiția intotdeauna.

| Yasmin875 a răspuns:

Balea Professional Oil Repair intensiv ulei de păr.

| newaccountbye a răspuns:

Recomand șampon, balsam, mască de la Alfaparf și ulei gisou

| CalinaXandra a răspuns:

Toata gama Elseve.
Acolo ai mai multe culori în funcție de tipul de par, balsamurile fără clătire sunt cele mai bune după ce îți speli parul. Îl poți aplica și înainte de feon și după.

| AncaDorina1993 a răspuns:

Https://foreverliving.ro/nourishing-hair-oil?rid=400-000-769-127
Nu știu ce înseamnă pentru tine preț accesibil dar ți-am lăsat un link mai sus. Intra vezi daca îți place prețul. Acest ulei de păr este un produs premium. Care are recenzii bune. Întreabă de el pe net.