| BaisanVlad a întrebat:

Bună ziua! Dacă media mea la purtare este mai mică de 9. Ce varianta aș avea de a intra la școală de poliție? (In a fără de sursă externă) Mulțumesc aniticipat!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media generala la purtare a anilor de liceu (cl.IX-XII/XIII) este mai mica de 9 nu poti candida la o scoala de politie, media de cel putin 9 este o conditie obligatorie pentru candidati.

| BaisanVlad explică (pentru Ioandelasal):

Nici prin sursă externă?

| Ioandelasal a răspuns (pentru BaisanVlad):

Pentru a fi angajat din sursa externa trebuie sa ai studiile cerute pentru locul de munca, sa indeplinesti si celelalte criterii si sa reusesti la examenul de incadrare, nu se va lua in considerare media la purtare din liceu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil sa vorbesti cu cineva care stie pe cineva, asa functioneaza la noi, de minune. Oare nu ar fi trebuit sa te interesezi de acest aspect inca de la inceputul liceului? Nu crezi ca e asa cam nedrept fata de cei care au media la purtare curata? Cum iti asterni asa dormi.

| Dragobeta a răspuns:

Mai mica de 9 poate fi si 2. Mai bine cauta pe site-ul lor si vezi conditiile.

| BaisanVlad explică (pentru Dragobeta):

Este 8.25 media anilor de liceu