| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, mi se pare drăguță o fată mai mare decât mine și am fost într-un fel refuzat de ea, ca-s prea mic, eu fiind atunci minor, iar ea majoră, aseară m-am plimbat prin oraș și ne-am intersectat de 2 ori, odată era pe bancă și m-am dus până într-o parte de era în vizorul ei și se uita la mine, iar apoi când m-am întors la fel, iar după vreo 30 de minute ne întâlnim pe o alee și după ce a trecut de mine și a întors privirea, ce credeți? (Vreau să menționez că mai am puțin și împlinesc 18 ani, în caz de contează).

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Faptul ca se uita in ce directie esti nu inseamna neaparat, obligatoriu, ca este atrasa de tine, ci ca nu se simtea in siguranta, nestiind ce ai de gand sa faci? laughing Totusi, ea ce varsta are? Sa stii de la 17 si ceva pana la 19 sau 20 e cale lunga, chiar daca nu pare asa. Poate ar fi mai sanatos pentru tine si sufletelul tau sa te retragi in mod elegant? Tu esti liber sa mai incerci daca vrei, dar mna...

| VoidEternal a răspuns:

E normal să te uiți după cineva pe care îl recunoști. Chill.

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde si cu câți ani este mai mare, poți încerca dupa ce împlinești 18 ani daca chiar îți place de ea, sa ii atragi atenția sa mai îți încerci norocul odata. Daca te refuza iar, cel mai probabil nu e atrasă de tine, sau poate este dar i se pare ciudat sa fie cu un baiat mai mic ca ea. Din ce ai povestit ca se uita la tine, depinde si ce fel de privire ti-a aruncat, cat timp ati facut contact vizual, as zice ca sunt șanse de 50/50 sa fie atrasă de tine

| Merkador a răspuns (pentru Madaxo97):

Se uita drăguț, și asta mi-a confirmat și o fata de era cu mine, eu mă gândeam să nu se uite într-un fel ciudat ca o fi vorbit vreunul aiurea, dar din moment ce se uita drăguț...

| Selu800 a răspuns:

Mai trecea de câteva ori poate faci și tu 18 ani între timp. glumesc...
Dar bro, astea sunt ocazii sa te cunoști, sa îți lucrezi autocontrolul, daca tu cazi la orice glonț înseamnă că trebuie să lupți sa te maturizezi. Dar asta nu vei învăța de la copii de vârsta ta. Vezi prieteni cu familii cu copii de la ăștia învață...

| bas123 a răspuns:

In primul rand, la varsta ta, te rog frumos sa nu mai pui atat de mult pret pe tipe. Citeste o carte o data pe luna, du-te la sala si ocupate de pasiunile tale. Nu mai fi nebun!