| sonyalove2105 a întrebat:

Buna!
Revin cu o intrebare, ca sa fiu sigura.

Eu pot sa ma inscriu direct in a2a sesiune de bac anul asta?

Simt ca trebuie sa ma pregatesc mai bine si nu stiu daca sa ma duc in prima sesiune.

Fiind cu munca, vin obosita acasa si incerc sa studiez, dar parca mi-ar trebui putin timp in plus ca sa fiu sigura.
De aceea ma bate gândul sa incerc in a2a sesiune mai degraba.

Am nevoie de diploma aceea pentru a avea joburi mai bune si daca vin in prima sesiune si nu il iau, pierd timp si mai dau bani ca sa ma inscriu.

Se intampla ceva daca ma inscriu in sesiunea a2a, cea de vara/toamna? Sau mai bine zis, pot sa vin atunci in vara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of,of.
Trebuie să știi cele trei functii de bază ale organismelor vii: respiratia,circulatia si excretia.
Plus digestia și absortia.
Te poți inscrie când vrei tu dar lasă munca o vreme,măcar o lună, ca să poți invăta.
Si banii, dă-i incolo, ducă-se.
Mai bine să dai bacul de câte ori ți se oferă ocazia până il iei.
Că orice lucru nu-l faci la timpul lui te va costa mai apoi bani, timp și il vei face mai greu.
Si vezi când te inscrii să specifici probele la care vrei să ți se recunoască notele.
O să iei bacul cu șapte și ne vedem la turnul Big-Ben să bem o șampanie.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti inscrie in a doua sesiune.
Cred ca ar trebui sa participi si la prima sesiune, chiar daca nu reusesti vei face totusi o repetitie.

| sonyalove2105 explică (pentru Ioandelasal):

Mai am doar biologia de dat, la care trebuie sa iau minim 5, ca pe restul le-am luat
Doar ca simt ca imi mai trebuie timp, atata tot
Si daca ma inscriu in prima sesiune si pic
Atunci merg degeaba si mai pierd si bani, atata tot

Doresc sa stiu daca e obligatoriu sa merg la prima pentru a o putea-o accesa pe a doua,
sau ma pot inscrie direct la a2a?

Ca daca pot sa ma inscriu direct in a2a ar fi mai bine, as avea mai mult timp sa ma pregătesc si sa iau o nota mai mare. Asta mi-as dori
Eu mai si muncesc in afara, cam aia ar fi treaba
N-are nimic daca ma duc sa ma inscriu la a2a nu?
O sa mi se recunoasca notele din sesiunile trecute, asa-i? Asta vreau sa stiu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sonyalove2105):

Da, te poti inscrie doar la a doua sesiune.
Si in cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la celelalte doua materii si sa sustii examenul doar la biologie.

| sonyalove2105 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Poate in prima sesiune reusesti sa iei note decente la o parte din materii si in sesiunea din toamnă rezolvi cu restul.
Multa bafta,

| sonyalove2105 explică (pentru ioana748):

Mai am doar biologia de dat, la care trebuie sa iau minim 5, ca pe restul le-am luat
Doar ca simt ca imi mai trebuie timp, atata tot
Si daca ma inscriu in prima sesiune si pic
Atunci merg degeaba si mai pierd si bani, atata tot

Doresc sa stiu daca e obligatoriu sa merg la prima pentru a o putea-o accesa pe a doua,
sau ma pot inscrie direct la a2a?

Ca daca pot sa ma inscriu direct in a2a ar fi mai bine, as avea mai mult timp sa ma pregătesc si sa iau o nota mai mare. Asta mi-as dori
Eu mai si muncesc in afara, cam aia ar fi treaba
N-are nimic daca ma duc sa ma inscriu la a2a nu?
O sa mi se recunoasca notele din sesiunile trecute, asa-i? Asta vreau sa stiu?

| ioana748 a răspuns (pentru sonyalove2105):

In cazul tau, cel mai bine ar fi sa te inscrii pentru a doua sesiune. Astfel vei avea timp pentru pregatire.
Bineînțeles ca vor fi recunoscute notele din sesiunile trecute.
Mult succes,
Am gasit ceva informații de anul trecut.
https://observatornews.ro/......30320.html

| sonyalove2105 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc!

| ioana748 a răspuns (pentru sonyalove2105):

Cu placere,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câtă dreptate are Ioandelasal.
Te duci relaxată la prima sesiune si vei lua note mari pentru că nu esti stresata de rezultate.
Iar la a doua sesiune vei sti exact la ce să te aștepți si vei lua zece la toate materiile.

| sonyalove2105 explică (pentru anonim_4396):

Mai am doar biologia de dat, la care trebuie sa iau minim 5, ca pe restul le-am luat
Doar ca simt ca imi mai trebuie timp, atata tot
Si daca ma inscriu in prima sesiune si pic
Atunci merg degeaba si mai pierd si bani, atata tot

Doresc sa stiu daca e obligatoriu sa merg la prima pentru a o putea-o accesa pe a doua,
sau ma pot inscrie direct la a2a?

Ca daca pot sa ma inscriu direct in a2a ar fi mai bine, as avea mai mult timp sa ma pregătesc si sa iau o nota mai mare. Asta mi-as dori
Eu mai si muncesc in afara, cam aia ar fi treaba
N-are nimic daca ma duc sa ma inscriu la a2a nu?
O sa mi se recunoasca notele din sesiunile trecute, asa-i? Asta vreau sa stiu ????????

| sonyalove2105 explică (pentru anonim_4396):

laughing))
Genial raspunsul, mulțumesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sonyalove2105):

Pupici și eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sonyalove2105):

Of,of.
Trebuie să știi cele trei functii de bază ale organismelor vii: respiratia,circulatia si excretia.
Plus digestia și absortia.
Te poți inscrie când vrei tu dar lasă munca o vreme,măcar o lună, ca să poți invăta.
Si banii, dă-i incolo, ducă-se.
Mai bine să dai bacul de câte ori ți se oferă ocazia până il iei.
Că orice lucru nu-l faci la timpul lui te va costa mai apoi bani, timp și il vei face mai greu.
Si vezi când te inscrii să specifici probele la care vrei să ți se recunoască notele.
O să iei bacul cu șapte și ne vedem la turnul Big-Ben să bem o șampanie.