| anonimmmm1876 a întrebat:

Bună TPU!
Am o intrebare, la procură trebuie neaparat ambii părinți si cat costa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde despre ce procura este vorba, sunt multe feluri de procuri, asa ca spune despre ce este vorba.
Nu cumva esti minor si este o declaratie prin care parintii isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major?

| anonimmmm1876 explică (pentru Ioandelasal):

Da fix această procură este, doar ca nu avem idee daca trebuie ambii părinți

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimmmm1876):

Vad ca o tii mortis cu procura, ti-am spus ca este declaratie, procura este cu totul altceva.
Si daca nu mergi cu un parinte trebuie ca ambii parinti sa dea declaratia.

| anonimmmm1876 explică (pentru Ioandelasal):

Scuze, deci trebuie neapărat amandoi?