| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut, eu de fel am probleme emotionale neurologice sa zic asa, adica am un simptom de emotie si tremurat si nu imi voi mai reveni prea curand. De asemenea am fost diagnosticat cu simptome severe obsesiv compulsive, sa va spun practic creierul meu ma apasa constant cu tot felul de stari. Spre exemplu se simte cel mai tare atunci cand simt atractie fizica si innebunesc, am fost internat la spital unde am primit tratamente cu injectabile foarte dese si ma simteam bine ca nu mai simteam atractie fizica usor, placerea era redusa complet as fi dorit sa raman in continuare in starea aceea dar psihiatrul spune ca nu pot lua toata viata acel tip de tratament, insa la externare am primit un tratament medicamentos care la fel ar trebui sa inhibe simptomele astea apasatoare dar nu sunt la fel de puternice ca injectabilele din spital. Stiu ca pare ciudat dar cel mai tare in viata mea ma afecteaza ca sunt atras fizic si creierul apasa pe asta cumva, nu mai vreau asta, tot incerc sa îi spun medicului sa mareasca dozajul ca sa simt acea inhibare mai bine, tratamentul meu se bazeaza pe medicamente inhibatoare de recompensa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Daca tremuri de la o emoție nu e ceva neurologic,trenuri că ai anxietate iar tremurul e un simptom al anxietății, a emoției. Și eu am aceeași problema și e horror tot de la emoții! Ce tratament iei pentru emoții și tratament? Tu trebuie sa te ocupi de sănătate nu de femei, după ce ești mai bine și nu mai tremuri atunci poți să faci ce vrei după ce psihic ești bine.
Sau ai și separat tremur esențial sau Parkinson? De tremuri? Daca tremuri doar de la emoții atunci nu ai ceva foarte grav doar anxietate, frica, emoții.

| DamianM a răspuns (pentru Mindfulness):

Am 23 de ani creierul meu e terminat investigatiile RMN au iesit varza am fost dependent de droguri, mi s-a spus clar ca nu mai sunt sanse sa imi revin de la tremurat, asta a cauzat depresie la orice chestie mica si ma afecteaza cel mai tare la fete creierul imi apasa fara sa ma lase sa gandesc rational in spital mi s-a dat mai multe tipuri de injectabile din categoria inhibatoarelor selective si ceva pentru obsesiv compulsiv injectii mari si foarte dese, acum sunt doar pe medicamente dar simt uneori obsesii si cred ca este nevoie ca psihiatrul sa imi mareasca doza, eu am terminat si cu drogurile si acoolul si masturbarea am terminat nu ma mai intorc la ele eu am probleme la cap daca ma apuc de chesti sexuale le declansez si pe celelalte eu nu mai am voie de placere intensa oricum eu am terminat definitiv cu asta la cat m-am batut daca ma apuc iar singura sansa ar fi sa ma arunc de la etaj, nu mai eu am terminat.