| CyberDune28 a întrebat:

E bun de ceva Windows Defender? Legenda zice ca nu.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum nici un politist nu recunoaste orice infractor, nici programele "antivirus" / "antimalware" nu recunosc orice atac cibernetic.
Eu folosesc un antivirus destul de puternic, dar periodic fac si cate o scanare online sau cu alte programe (scanate pe alte calculatoare). Cred ca, aceasta metoda (dar si preventia! ) ma scapa de inrusii informatici.

| Simpatic a răspuns:

Legenda spune ca nu; testele profesioniste spun ca da!
Insa, caci exista un "insa" aici, nu trebuie sa stai doar intr-un antivirus in ziua de astazi, daca descarci de pe trackere de exemplu sau de pe siteuri dubioase (si nu numai) ai nevoie si de o solutie denumita generic "anti-malware"!
pentru ca nu exista o solutie UNICA pentru windows care sa stie toate tipurile si formele de "malware", de atacuri, de exploturi etc

| doctorandus a răspuns:

Daca esti sarac, ramai la Windows Defender. Daca ai bani cumperi Kaspersky, ESET sau BitDefender.

| gabicoo a răspuns:

Da este bun. Singurul minus este că te protejează doar in browserul Microsoft Edge.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Dacă nu ai încredere în Windows Defender poți instala Avast Free.

| cfrtobias a răspuns (pentru gabicoo):

Salut, stii ceva site de serials unde sunt coduri bune la Avast? acum vreo 2 ani am avut antivirus Avast dar parca am luat serials de pe site serials ws si acum nu exista (daca nu alte site-uri dar nu gasesc serials bun)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gabicoo):

Dar BitDefender pe bani, care are pret extrem de mic special pentru piata romaneasca si e cotat foarte bine, ce are? https://www.emag.ro/......DPPZV2MBM/

| ReddY25 a răspuns:

La mine își face treaba

| LisaJulie a răspuns:

Da! Dar trebuie sa ai grija în ce browser îl folosești