| Ilovecluj a întrebat:

Știe cineva cum pot să îmi recuperez pozele de pe un card de memorie care pur și simplu s-o stricat? L-am dus la un informatician care avea nu știu ce program care de obicei citește cardurile astea dar a spus că era să îi blocheze și lui computerulhappy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vino la mine si incerc eu

| Ilovecluj explică (pentru RAY):

Aha

| RAY a răspuns (pentru Ilovecluj):

Asa se procedeaza in astfel de chesti, imi dai cardul si vad ce pot recupera dar daca e formatat adio poze

| Ilovecluj explică (pentru RAY):

Din pacate nu stau in Timisoarastraight face

| RAY a răspuns (pentru Ilovecluj):

Trist,dar cand bagi cardul in laptop ce isi afiseaza?

| Ilovecluj explică (pentru RAY):

Spune ca nu poate fi citit. Daca l-as formata, as pierde datele de pe el. Pana acum le descarcam fara nicio problema. Si aparatul afiseaza: "eroare card memorie"

| doctorandus a răspuns:

Descarci Clonezilla testing Artful si bootezi de pe el, pe urma folosesti comanda sudo su - si pe urma comanda photorec. Daca nu stii sa lucrezi cu el cauti instructiuni pe YouTube.